Vyberte portál:

Časté dotazy šikulů

Co nakreslimito umí?

Nakreslimito je webový portál, který umožní šikulovi, jako jste třeba vy, nabídnout své schopnosti lidem, kteří potřebují něco ilustrovat, namalovat, narýsovat, prostě nakreslit. Díky komunitě šikovných ilustrátorů, grafiků, architektů a dalších šikulů, kterou nakódujmito buduje, je rozsah těchto služeb téměř neomezený.

 

Potřebuji pro občasnou práci nějaké oprávnění, povolení?

Pokud nepřekročíte limit stanovený zákonem (zejména o daních z příjmu § 10 odst. 1 a), § 10 odst. 3), žádné oprávnění nepotřebujete. Tento limit je od roku 2014 stanoven na 30.000,- Kč za kalendářní rok.

Nakreslimito z povahy svého fungování neeviduje a ani evidovat nemůže přesné částky, které si touto formou vyděláte (finální platby za poskytované služby se nerealizují přes nakreslimito) a veškerá odpovědnost za správnou evidenci a tím i případné přiznání daní je na vás.

 

Pro koho je nakreslimito?

Nakreslimito je pro kohokoli z nás, kdo něco umí, má chuť pracovat a obětuje tomu svůj volný čas. Pro šikuly v oblasti kreativní, technické a stavební kresby a to jak z řad profesionálů, tak studentů a zapálených samouků. Pro šikuly, co:

 • si chtějí přivydělat.
 • si sami vyberou zakázku, na kterou dají nabídku.
 • svou práci odvedou co nejlépe a plně v souladu s nabídkou a dohodou.

 

Kolik mě bude stát získání zakázky?

Nakreslimito inkasuje svou odměnu formou stržení zakoupených, nebo získaných kreditů. Počet stržených kreditů je závislý na hodnotě získané zakázky a pohybuje se mezi 5 až 10% hodnoty zakázky. Před podáním nabídky k vámi vybrané zakázce dostáváte jasnou informaci, jaký počet kreditů vám je vůči této zakázce blokován a tedy, jaký počet kreditů vám bude stržen v případě, že vaše nabídka bude vybrána.

 

Jak získat zakázku a co se děje dál?

Registrace šikulů:

 1. Kliknutím na tlačítko „REGISTRACE ŠIKULŮ“ se dostane na stránku, kde vyplníte základní údaje o sobě a svých dovednostech. Pokud chcete mít status „Ověřený šikula“ přiložíte kopii/fotografii čelní strany svého občanského průkazu popř.jiného dokladu, kterým prokážete svou totožnost.
 2. Po úspěšné registraci doporučujeme stáhnout mobilní aplikaci Nakreslimito (Android nebo iOS). Ta vám po prvním přihlášení bude zasílat notifikace o zakázkách, které budou vyhovovat vašim dovednostem, kterou jste uvedli ve svém profilu. Notifikace a správu zakázek můžete samozřejmě řešit i prostřednictvím portálu Nakreslimito ze svého PC.

   

Podání nabídky:

 1. V případě, že vás některá ze zakázek osloví, rozkliknete její detail a můžete podávat nabídku. Podmínkou pro podání nabídky je nutné mít na svém účtu šikuly dostatek kreditů pro případ, že vaše nabídka bude vybrána.
 2. V případě, že vaši nabídku zadavatel příjme, Nakreslimito strhne z vašeho účtu šikuly adekvátní počet kreditu blokovaných podáním nabídky. Následně vám předá kontaktní informace na zadavatele a zadavateli na vás.
 3. Vaším úkolem je kontaktovat zadavatele a dohodnout detaily zakázky :
  • Jasné zadání díla
  • Formu předání náhledu a odsouhlasení finální podoby
  • Formu úhrady finálního díla
  • Způsob doručení finálního zadavateli
 4. Po dohodě se zadavatelem a v souladu s vaší nabídkou odvedete dohodnutou činnost a od zadavatele inkasujete slíbenou odměnu.
 5. Nakonec vy provedete hodnocení zadavatele a on ohodnotí váš výkon. Z těchto hodnocení čerpají další zadavatelé a šikulové v budoucích zakázkách.

 

K čemu slouží mobilní aplikace?

Všechny portály slupiny Zadejmito, tedy i nakreslimito jsou podporovány mobilní aplikací pro Android a iOS. Aplikace kromě přihlášení přináší dvě základní funkce, Notifikace a Rozcestník. Notifikace vás informují v reálném čase o jakékoli nové aktivitě kolem zakázek, které by vás mohly zajímat. Rozcestník vám umožňuje obratem reagovat, aniž byste museli sedět u PC. Podmínkou je samozřejmě připojení k Internetu.